RESULTADOS- CAMPIONATO GALEGO 10 BAILES – CEE

RESULTADOS- CAMPIONATO GALEGO 10 BAILES – CEE

 

Fai a penas un mes, o Clube Arte e Movemento embarcose por segunda vez na aventura de organizar unha competición de Baile Deportivo, puntuable para o Ranking Nacional e incluindo no evento o Campionato Galego de 10 Bailes 2018.

Unha competición de este nivel, con 8 xuices nacionais, supón unha inversión moi alta, pero co traballo e ilusión todo é posible.

A competición durou un total de 12 horas!! Si, 12 horas de baile de mais alto nivel Galego.

Queremos agradecer a participación dos clubes Galego, xa que sin eles non é posible levar adiante este evento.

Pola nosa parte, intentamos facer da competición un referente galego, en canto á calidade, decoración e trofeos.

E queremos de novo agradecer a cada unha das empresas colaboradoras, que non dudaron en colaborar un ano mais co noso evento. Moitisimas Grazas.

A continuación compartimos os resultados acodados polo clube.

Na parte central do evento celebrouse o Campionato Galego 10 Bailes, que foi precedido polo desfile de bandeiras, como un dos momentos mais emocionantes do dia.

 

No Campionato Galego 10 Bailes participaron duas parellas do clube:

  • Cristian e Mélani, bronce  Absoluto Galego 10 Bailes.

  • Vicente e Laura, sexto posto galego 10 Bailes (Logrando pasar a final)

Na Copa Promoción, participaban duas parellas:

  • Iván e Maria, vencen en latinos, logrando o ascenso a territorial 1ª

  • Nacho e Iria, logran o bronce de entre 5 parellas. Rozan o ascenso, pero non logran o segundo posto que se precisaba.

  • Ivan e Maria, tamén participaron en standard logrando unha prata, pero non era suficiente para lograr o ascenso

No II Trofeo A&M Vila de Cee, estos foron os resultados do equipo de competición A&M

 

  • Nacho e Iria, cuarto posto en combinado junior 1 terriorial

  • Alberto e Mar, ouro en youth territorial standard
  • Ivan e Maria, quinto posto

  • Vicente e Laura, quinto posto en youth C+B+A standard

  • Cristian e Melani, prata en adulto B standard

  • Alberto Mar, prata en youth territorial latinos
  • Ivan e Maria, quinto posto
  • Brais e Maria, sexto posto

  • Cristian e Mélani, prata en adulto B latinos

  • Vicente e Laura, prata en youth C latinos

  • Vicente e Laura, ouro en youth B caribeños

  • Pantera’s Mambo, logra o ouro en Caribbean Show Dance under 15+over16

En Salsa shine junior femenino:

  • Lucia Pose, ouro
  • Gisela Fernandez, prata
  • Soraya Santos, bronce
  • Laura Martinez, 4º posto

En Salsa Shine over 16 masculino:

  • Alberto Martinez, 4º posto.

E nas categorías de precompetición:

Menú de cierre